napadení poslance

Muž, který měl napadnout Feriho, promluvil. Tohle je jeho verze

Téma:

Štáb TV Nova v úterý hovořil s jedním z mužů, kteří jsou podezřelí z útoku na Dominika Feriho (TOP 09). To, že potyčka vznikla kvůli politickým názorům, stejně jako to, že by šlo o rasově motivovaný čin, odmítá.

Vladimír Hromádko z Uherského Hradiště, jeho syn, který nedávno získal lékařský diplom, a poslanec Feri se setkali před koncem přehlídky vín v Boršicích. Výměna názorů dvou mladíků skončila ránami pěstí.


“Já jsem stál trochu bokem. Samozřejmě, že mi došlo, že je tam nějaká potyčka, protože ta skupina kolem pana Feriho, asi šest až osm chlapců, se prostě sesypali na syna a začali je od sebe trhat, aby se neprali. Já jsem mu chtěl pomoct,“ popsal Hromádko.


Feriho, který byl na slavnosti už počtvrté, prý brali jako jednoho z patnácti set návštěvníků akce. “Pan Feri tam v tu chvíli nebyl jako politik. Dva ovínění chlapci si prostě vyměňovali názory. Všichni tam měli popité a prostě nějaká ta komunikace, která asi nebyla příliš přátelská, se vyvinula,“ doplnil Hromádko.

 


Názor obyvatel obce na nedělní útok se ale různí. Zatímco jedna část ho odsuzuje, ta druhá tvrdí, že podobné incidenty jsou při společenských akcích běžné.


Víno ochutnávala i skupina studentů z programu Erasmus, lidé z Jamajky, Kanady nebo Peru. “My jsme se na tom koštu bavili u stolu s klukem z Indie, který vypadá etnicky úplně stejně jako pan Feri, takže tady ten rasový podtext je vůči nám nefér,“ pokračoval Hromádko.


Dominik Feri, který utržil několik úderů do obličeje a podle svědků tržnou ránu na zádech o hromosvod, je už z nemocnice doma. “Je mi dobře, já už jsem to říkal těsně po tom útoku, že to není nic závažného,“ prohlásil Feri. Pokud policie zjistí, že mu útokem nevznikla újma, případ může uzavřít i jako přestupek.

 

Zdeněk Čík, rod TN.cz