zneužíval ovečky

Chlípný kněz Tvrdoň dostal čtyři roky vězení. A to není všechno!

Téma:

Kněz Erik Tvrdoň, kterého soud vinil ze znásilnění a pohlavního zneužití čtyř žen a jedné nezletilé dívky, si dnes vyslechl trest. Za mřížemi by si měl odsedět 4 roky, navíc mu byla nařízena sexuologická léčba. Státní zástupce i obhajoba se na místě odvolali.

Havlíčkobrodský okresní soud už dříve Tvrdoně poslal na 5 let do vězení a navrch mu nařídil ústavní sexuologickou léčbu, státní zástupkyně se ale proti rozsudku odvolala, žádala totiž přísnější trest. 

 

Soud ale během dnešního jednání Tvrdoňovi trest ještě zmírnil. Trestný čin znásilnění překvalifikoval na pohlavní zneužití a sexuální nátlak. Knězi vyměřil trest 4 roky vězení a ambulantní léčbu.

 

Původně mu přitom hrozilo až dvanáctlet vězení za celkem devět trestných činů. Těch se měl dopustit ve třinácti případech na čtyřech ženách a jedné třináctileté dívce. Podle obžaloby zneužil svého postavení kněze a na silně věřící ženy měl velký vliv.

 

Z výpovědí zneužitých žen vyplynulo, že peníze na dárky, které kněz svým obětem občas kupoval, mohly pocházet ze sbírky věřících na provoz farnosti. Kupoval si tak jejich mlčení.

 

 

Státní zástupce i obhajoba se na místě odvolali. Případ tedy poputuje k odvolacímu soudu v Pardubicích. Přesné datum jednání ještě není určeno.

 

Tvrdoň na soud čekal na svobodě, z vazby ho propustili loni v září. Dlouhou dobu nikdo nevěděl, kam se schoval. Podívejte se na reportáž:

mom TN.cz