POHŘEB

Rodina a přátelé se naposledy rozloučili s country legendou Vyčítalem

Lucie Šprinclová
Lucie Šprinclová
10.3. 2020 10:50
Téma:

Příbuzní a přátelé se dnes 10. března sešli na poslední sbohem s hudebníkem Janem Vyčítalem. Český zpěvák, textař a karikaturista by 8. března oslavil 78 let.

Rozloučení se zakládajícím členem country skupiny Greenhorns proběhlo 10. března od 14:00 ve strašnickém krematoriu v Praze. Všestranný umělec a autor kreslených vtipů zemřel 1. března ve věku 77 let. Smutnou zprávu potvrdila jeho hudební skupina ještě v ten den vpodvečer. Jak byl na tom zdravotně, tušili jen jeho blízcí.

 

Před smrtí se ještě podrobil operaci srdce. Bohužel už mu nepomohla. Smrt zasáhla jako blesk z čistého nebe. V jeho bytě na Žižkově ho objevila přítelkyně Petra, která zavolala záchranku a později i koronera. Zůstal po něm bratr a také manželka, s kterou už nežil a ani děti spolu neměli.

 

 

Vyčítal v roce 1965 spoluzaložil skupinu Greenhorns. Byl zakládajícím členem, ale také autorem textů písní. Od roku 1974 ale nesměl z politických důvodů písně textovat. Proto si zakládal pseudonymy nebo své texty vydával po jménem kolegy ze skupiny Josefa Šimka.

 

Mnohé Vyčítalovy písničky vešly do zpěvníků. Některé texty napsal například i Haně Zagorové nebo Věře Martinové. Vyčítalovo jméno znali i čtenáři satirického časopisu Dikobraz, kam pravidelně dodával kreslené vtipy.


GALERIE: Rozloučení s Janem Vyčítalem

1
/
19
Zdroj: TN.cz
Rozloučení s Janem Vyčítalem - 1


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz