Pes s koronavirem

Další nakažené zvíře! Testy potvrdily Covid-19 u německého ovčáka

Německý ovčák
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto
Petra Bílková
Petra Bílková
22.3. 2020 10:34
Téma:

Německý ovčák, který patří nemocné ženě s Covid-19, je v karanténě. Tam zůstává i s druhým psem ze stejné domácnosti. Je pravděpodobné, že k přenosu viru došlo z člověka na zvíře. Jeho majitelka byla pozitivně testována ve středu 18. března.

Ve čtvrtek čínská média potvrdila nákazu u dalšího zvířete. Jedná se tak už o druhý případ. Dvouletý německý ovčák žil se svými majiteli v Hongkongu. Poté, co testy u ženy potvrdily Covid-19, byla obě zvířata z této domácnosti poslána do karantény. O případu informoval South China Morning Post.

 

Psi jsou teď od sebe odděleni ve vládním zařízení. Stěry z nosu a tlamy zvířat v uplynulých dnech byly pozitivní pouze u německého ovčáka. Oba budou ale opakovaně testováni.

 

 

Profesor Malik Peiris z Hongkongské univerzity, který pomáhal případ vyhodnocovat, potvrdil, že budou analyzovány další krevní testy. Dodal ale, že vzorky musí být odebrány minimálně deset dní po vypuknutí infekce.

 

"Je velmi pravděpodobné, že dva pozitivní případy (v Hongkongu) jsou způsobeny přenosem z člověka na zvíře," dodal.

 

 

Jedná se tak o další případ, kdy testy potvrdily koronavirus u zvířete. Prvním byl 17letý pomeranian, jehož testy na Covid-19 byly "lehce pozitivní". Ten zemřel v pondělí 16. března. Příčinou úmrtí nebyl Covid-19, ale vysoký věk a odloučení od domova.

 

Čínské úřady doporučily svým obyvatelům, aby zvířata z domácností, kde se vyskytl koronavirus, byla umístěna do karantény. V současnosti zůstávají v izolaci v Hongkongu dva psi a čtyři kočky.

 

  

Majitelka psů cestovala do Paříže a Londýna 27. února. Do Hongkongu se vrátila 6. března. Ve středu 18. března byla pozitivně testována na Covid-19. U jejího manžela se také projevily příznaky, ten nyní zůstává v nemocnici.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz