Výročí 17. listopadu

Demonstrace, oslavy i živé vysílání! Co se bude o víkendu dít? PŘEHLED

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 15.11. 2019 20:37
Téma:

Česko i Slovensko se připravují na náročný víkend. Kromě oslav 30. výročí sametové revoluce se v neděli budou připomínat také události roku 1939, TV Nova chystá speciální vysílání. V sobotu pak zamíří tisíce lidí na demonstraci na pražskou Letnou. Čtěte, co všechno se bude dít.

Sobotu před výročím sametové revoluce využil spolek Milion chvilek pro demokracii k organizaci velké demonstrace na Letenské pláni v Praze. Podle odhadů by mohly dorazit až statisíce lidí, proto se na protest připravují také policisté. Ti už upozornili, že bude nejspíš nutné omezit dopravu. Více čtěte zde.

 

Demonstrace na Letné startuje ve 14 hodin, na TN.cz budete vše moci sledovat v přímém přenosu. Protest podpořily i známé osobnosti - například herci Zdeněk Svěrák, Ivan Trojan a Václav Neužil, filosof Jan Sokol nebo režisérka Helena Třeštíková.

 

Milion chvilek chce na demonstraci dát premiérovi Andreji Babišovi ultimátum. Buď vyřeší svůj střet zájmů a zbaví se vazeb na holding Agrofert i média, anebo sám odstoupí. Stále trvá také požadavek na demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Poslední demonstrace se účastnilo 300 tisíc lidí.

 

 

Prezident Miloš Zeman bude výročí pádu komunistického režimu slavit už v sobotu na Slovensku. V Bratislavě se totiž studentská demonstrace před 30 lety konala už 16. listopadu. Spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou položí květiny k pamětní desce u Univerzity Komenského a otevře Český dům.

 

Večer se k 30. výročí sametové revoluce chystá videomapping na budovu Akademie věd. Diváky provede klíčovými událostmi československých a českých dějin. První promítání bude od 18 hodin, další vždy po půl hodině. Pokud se do Prahy nedostanete, sledujte videomapping živě na TN.cz.

 

Upoutávka k dokumentárnímu filmu Cesta ke svobodě:

 

Co se chystá na 17. listopadu, zjistíte na následující stránce:

 

1
2
TN.cz