exkluzivně vyjádření advokáta

CELÝ DOPIS: Advokát popsal detaily o fotkách těl Moniky a Kláry

Téma:

Čtyřicet šokujících fotografií těl Moniky a Kláry Kramných má být z oficiální pitvy v Egyptě a jsou prý součástí spisu. Tvrdí to advokát, který je do redakce TN.cz poslal. A později napsal i vysvětlující dopis, který přinášíme v nezkráceném znění.

V případě Petra Kramného se přibližně před dvěma týdny objevila čtyříctka fotografií, které zachycují mrtvá těla Moniky a Kláry Kramných před pitvou. Obě jsou na fotografiích skoro nahé a leží na pitevním stole.

 

Dopis egyptského advokáta portálu TN.cz: 

 

"Vážený pane,

jsem rád, že mohu reagovat na Vaše dotazy, ale dovolte mi vyjádřit hned na začátku svůj hluboký zármutek z toho, že tyto fotky/obrázky byly zveřejněny v médiích, a chtěl bych také vyjádřit svou hlubokou lítost rodině Moniky a Kláry.


Fotografie, které jsem spatřil na vašich obrazovkách, jsou oficiálními fotografiemi, které patří výhradně forenznímu/soudnímu lékařství a jsou uloženy jako exponát na CD pod č. 4 s celkovým počtem 40 fotografií.

V tomto kontextu, a s ohledem na bolest a zármutek okolo celého případu, mě napadá několik otázek, na které se musím zeptat:

- Jestli skutečně skrývá Policie ČR exponát s pěti kompaktními disky a další technické důkazy?

- Jestli obhájce a právník obětí nebyli dosud seznámeni s důkazy?

- Proč se mnou záměrně Velvyslanectví České republiky v Egyptě nechce spolupracovat, i přes opakované pokusy?

- Pokud byla skutečně potvrzena neznalost Policie České republiky o obsahu důkazního materiálu, jsem osobně připraven a ochoten přiletět do České republiky, abych předal Státnímu zástupci vše, co může ujasnit fakta a vyšetřovací proces, aby dosáhl stejné úrovně znalosti případu jako tomu je na straně egyptského vyšetřování.

Rád bych vyjádřil svůj dík TV Nova, dále svůj respekt, úctu a lásku Českému státu stejně tak jako tomu je s láskou a úctou k mé vlastní zemi Egypt.

Poznámka: Stále jsem právním zástupcem pana Petra Kramného.

 

 

Fotografie nepůsobily dojmem, že jde o oficiální materiály z pitvy, nicméně podle vyjádření egyptského právníka, který je členem české advokátní komory a v případu se od počátku angažuje, jsou součástí egyptského spisu. "Fotografie jsou oficiálními fotografiemi, které patří výhradně forenznímu lékařství," napsal ve vysvětlujícím dopise advokát, který zastupoval Petra Kramného v Egyptě.

 

Vše o podivných fotografiích z Egypta najdete zde.

Jak reagoval Petr Kramný, když zjistil, že tyto fotografie existují, čtěte zde.

 

 

Petr Kramný a jeho rodina

1
/
17
Zdroj: archiv
MONIKA KRAMNÁ

 

GALERIE: Utajené fotky Moniky Kramné

1
/
8
Monika Kramná

hru TN.cz