CESTOVNÍ RUCH

Dovolená zachráněna: Chorvati chtějí otevřít hranice turistům už od června!

Roman Dolejský
Roman Dolejský
4.5. 2020 16:13
Téma:

Už příští měsíc by se do Chorvatska mohli dostat první Češi. Podle prezidenta Chorvatského turistického sdružení, který odpovídal na dotazy redaktorů TN.cz, jedná česká a chorvatská vláda o otevření pozemního i vzdušného koridoru.

“Poslední informace k dnešnímu dni jsou takové, že chorvatský ministr cestovního ruchu má myšlenku a přání, že možná už od 1. nebo od 15. června bude umožněno zahraničním turistům začít cestovat do Chorvatska,“ prohlásil v pondělí prezident Chorvatského turistického sdružení Dubravko Miholić.


Podle něj tento týden pokračují jednání mezi chorvatským ministrem turismu, Českou republikou a dalšími sousedícími státy o podmínkách pro uvolnění cestovních omezení. K tématu se vyjádří také epidemiologové, jaké podmínky je pro volnější cestování potřeba splnit.


“Já si myslím, že vše budeme vědět za dva nebo tři týdny. Takže koncem května budeme znát všechny informace,“ doplnil Miholić. Otevřít by se měl pozemní i vzdušný koridor mezi Českem a Chorvatskem.

 

 

Miholić také naznačil některé z možných omezení, které budou nadále platit. Podle všeho budou moci turisté cestovat jen do míst, kde mají zajištěnou rezervaci, ovšem to je zatím ještě stále součástí jednání.


Ceny dovolené v Chorvatsku se podle Miholiće pohybují jak na horské dráze. Napřed to vypadalo, že nebude žádná sezóna, tak šly ceny dolů, ale nyní už někteří uvažují i o zdražení. “Myslím, že ceny už nemají moc kam klesat a ani moc neporostou. Podle mého odhadu zůstanou na úrovni loňské sezóny,“ uvedl Miholić.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz