potvrzení nákazy

Dva pražští hasiči se nakazili koronavirem, stanice se pro veřejnost uzavírají

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 13. 3. 2020
Téma:

Koronavirus, kterým se v České republice nakazilo 120 lidí, se nevyhnul ani složkám Integrovaného záchranného systému. Pozitivně otestováni byli dva pražští hasiči. Sbor přijal náležitá opatření. Zmínění příslušníci nepřišli do rizikového styku s veřejností, činnost hasičů nebyla nijak ohrožena.

Ve středu pojali pražští hasiči podezření, že se dva z jejich příslušníků mohli nakazit koronavirem. Okamžitě přijali příslušná opatření, dvojice byla izolována, pak už mohli jen čekat na výsledky testů, které přišly v pátek.

 

"Můžeme potvrdit, že naši dva příslušníci HZS hl. m. Prahy jsou pozitivní na koronavirus," informoval mluvčí hasičů Martin Kavka a doplnil: "Na základě toho jsme tedy již od středy přijali adekvátní opatření ve spolupráci s hygieniky a to včetně karantény části dalších osob, provedli jsme také desinfekci hasičských stanic. Celou situaci sledujeme a přijímáme další kroky tak, aby výjezdová činnost sboru nebyla ohrožena. Máme víceúrovňový plán postupu."

 

Zmínění příslušníci během zásahu podle Kavky nepřišli do rizikového styku s veřejností.

 

 

Z preventivních důvodů se veřejnosti uzavírají veškeré hasičské stanice. Omezeny jsou úřední hodiny, občané mohou s hasiči komunikovat elektronicky a cestou podatelny.

TN.cz