Miliony lidí

Facebook a Instagram mají výpadek! Potíže hlásí lidé také v Česku

Naštvaná žena u počítače
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 28.11. 2019 18:11
Téma:

Populární sociální sítě Facebook a Instagram mají od čtvrtečního odpoledne velké potíže. Výpadky hlasí uživatelé z celého světa. Podle webu Down Detector problémy začaly zhruba před 16. hodinou středoevropského času.

Výpadek Facebooku postihl zejména Spojené státy americké a Velkou Británii. Problémy mají uživatelé částečně také v kontinentální Evropě včetně Česka. "Už to zkouším nějakou domu a nic," postěžovala si na Twitteru paní Vlaďka.

 

Téměř polovina uživatelů se vůbec nemůže přihlásit na svůj účet, potíže mají lidé také s přidáváním a zobrazováním příspěvků. Zhruba 30 procent uživatelů se nemůže dostat ani na domovskou stránku, tvrdí portál downdetector.com. Výpadky se týkají také aplikace Messenger a WhatsApp.

 

Výpadek Facebooku podle webu Down Detector:

 

Proč k výpadkům dochází, zatím není jasné. Objevují se však informace, že má sociální sít problémy na serverech. Některým postiženým uživatelům se zobrazuje hláška "Na serverech Facebooku je momentálně prováděna údržba. Přihlásit se bude možné znovu za pár minut".

 

Uživatelé Instagramu mají problémy se zobrazováním příspěvků. Desetina z nich se pak nemůže vůbec na sociální síť připojit. Výpadek v tomto případě trápí spíše Evropu.

 

 

"Víme, že někteří z vás máte aktuálně problém s přístupem k aplikacím skupiny Facebook včetně Instagramu. Pracujeme na tom, aby se věci co nejdříve vrátily do normálu," objevilo se před 16. hodinou na twitterovém účtu Instagramu. Právě na Twitteru si lidé z výpadku Facebooku a Instagramu dělají legraci.

TN.cz