Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

úžasná podívaná

Falcon Heavy poprvé v ostré akci! Start byl opět odložen

Skládání Falconu Heavy
Zdroj: Twitter, SpaceX

Očekávaný start Falconu Heavy byl opět odložen o 24 hodin. Jedná se teprve o druhý start této rakety, první se uskutečnil loni v únoru, nadšenci si tak na opětovné použití museli počkat více než rok. Raketa poprvé vynese ostrý náklad v podobě komunikační družice Arabsat-6A.

Start rakety byl naplánovaný na 10. dubna 18:35 EDT (11. 4. 00:35 našeho času), startovací okno mělo být otevřené do 20:32 EDT (2:35 našeho času). Kvůli silnému větru byl ale odložen o 24 hodin.

 

Společnost SpaceX se opět pokusí o přistání všech tří stupňů, boční stupně by měly přistát na přistávacích zónách 1 a 2 základny Cape Carneval Air Force Station na Floridě. Hlavní stupeň pak zamíří na loď Of Course I Still Love You (překl.: Samozřejmě, že tě stále miluji), která je zakotvená v Atlantiku.

 

Jako vždy se můžeme těšit na přímý přenos z celé mise, který společnost SpaceX spustí přibližně 20 minut před samotným startem.

 

 

Další startovací okno otevře už 11. dubna ve stejnou dobu (12. dubna 0:35 našeho času) a zavře se o minutu dříve než v případě středečního okna.

 

 

Jedná se o první komerční misi Falconu Heavy a druhý start celkem. V prvním případě poslala raketa figurínu Starmana na cestu kolem Marsu. Jednalo se o ohromný úspěch, i v tomto případě půjde o úžasnou podívanou.

 

Na záběry Starmana ve vesmíru se můžete podívat zde:

klma TN.cz