pietní místo

Gottova rodina: Vzkazy a dárky z Bertramky si necháme na památku!

Simona Šimková
Simona Šimková, Kateřina Sejková
14.10. 2019 22:22
Téma:

Rodina Karla Gotta si plánuje nechat vzkazy a dárky, které se v uplynulých dnech nahromadily u zpěvákovy vily na Bertramce. Její rozhodnutí potvrdila mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová. Pietní místo na přání rodiny před vilou nadále zůstává, přestože už mělo být v pondělí vyklizeno.

Mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová v pondělí uvedla, že zpěvákova rodina si chce nechat vzkazy a dárky, které lidé v uplynulých dnech nanosili k vile na Bertramce, kde zpěvák žil. Stejně tak si ponechá i svíce a část květin. "Zvažuje několik možností, jak je ještě využít, aby nesly vzpomínku na odchod Karla Gotta," napsala Stolzová.

 

Pietní místo před vilou zesnulého zpěváka zatím dál zůstává. Podle původního plánu sice mělo být v pondělí prostranství před jeho domem vyčištěno, ale to se odkládá. "Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa posouvá. Přesný termín zatím není znám," uvedla mluvčí.

 

Odklizení by se ale podle ní mělo uskutečnit v nejbližší době. "Pietní místo se nachází na veřejné komunikaci. Dle dohody z ranního jednání na Magistrátu hlavního města Prahy je potřeba co nejdříve přistoupit k pietnímu odvezení květin a uchování vzkazů, upomínkových předmětů a svíček," dodala Stolzová.

 

 

Některým lidem se po uklizení ulice značně uleví. I když sousedé význam pietního místa chápou a Karla Gotta také milovali i oni prý potřebují normálně fungovat. Někteří z nich mají problémy se dostat do svých domů. Autem to není možné vůbec.

 

"Já jsem byl v době úmrtí v cizině. Když jsem přijel nazpátek, tak už autem nešlo vyjet. Opravdu bych potřeboval alespoň ve středu odjet. Ale abych v noci tady hrablem odklízel svíčky, to by nebylo vhodné," uvedl soused rodiny Gottových Zdeněk Bartovský, který má v ulici zaparkované auto.

 

Pietní místo v Kinského zahradě, které hlavní město zřídilo kvůli velkému zájmu o uctění umělcovy památky, už zmizelo.

TN.cz