Volební preference

Hnutí ANO stále vede. Do Sněmovny by v říjnu prošlo šest stran

Jednání poslanecké sněmovny
Zdroj: TV Nova
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
20.10. 2020 16:40
Téma:

Hnutí ANO si i nadále udržuje přední pozici a s 27,1 % má stále nejvyšší podporu mezi lidmi. Druhé místo patří Pirátům, třetí jsou občanští demokraté. Vyplývá to z říjnového průzkumu volebních preferencí společnosti SANEP, podle které by do Sněmovny prošlo šest stran.

I když má hnutí ANO stále mezi lidmi nejsilnější podporu, v aktuálním průzkumu volebních preferencí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zaznamenalo pokles o 1,1 % oproti předchozímu měsíci.


"Ukazuje se, že i přes sílící nesouhlas veřejnosti s některými vládními opatřeními proti šíření koronaviru, má Andrej Babiš stálé a velmi silné voličské jádro,“ uvádí agentura.

 


Mírný pokles o 0,2 % zaznamenala také druhá nejsilnější strana, kterou jsou Piráti. Těm by dalo hlas 14,4 % lidí. Na třetím místě by se umístila ODS s 12,1 % hlasů. Podle společnosti je z výsledku patrné, že i přes úspěch těchto dvou stran v nedávných senátních a krajských volbách, se tento nárůst nepromítá do volebních preferencí na celostátní úrovni.


Pevné voličské jádro má podle průzkumu také ČSSD, která se těší čtvrtou pozicí nejsilnější strany pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka. V říjnu by sociálním demokratům dalo svůj hlas 8,4 % voličů.

 

 

Stranu přímé demokracie (SPD) by v současné době volilo 6,7 % dotázaných lidí, hnutí STAN zase 6,2 %. Jedná se o dvě strany, které za říjen zaznamenaly mírný nárůst.


Těsně nad hranicí se v říjnu ocitla KDU-ČSL se ziskem 5,3 %. Naopak do Sněmovny by se nedostaly strany a hnutí KSČM, TOP 09, Trikolóra a strana Zelených.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz