Nervy z oceli

Hrdina na motorce: Snažil se naskočit na náklaďák smrti!

Téma:

Hrůzostrašný útok ve francouzském Nice má i jednoho nečekaného hrdinu. Stal se jím dosud neidentifikovaný motocyklista, který se s nasazením vlastního života pokusil zastavit šílence, který náklaďákem najel do davu.

Hrdinský a obětavý čin zachytil svědek, který jízdu bílého nákladního auta natáčel z balkónu u promenády. Na půlminutovém videu je vidět, jak krátký kamion nejprve poměrně nízkou rychlostí jede po prázdné ulici.


Náhle se k levému boku náklaďáku přiřítí  motocykl, který po chvíli jako by havaruje. Záhy se ovšem ukáže, že řidič motorky ze stroje sekočil schválně, aby náklaďák mohl pronásledovat.


V jednu chvíli se mu dokonce podaří se na pár vteřin na jedoucí náklaďák naskočit. To už jsou na amatérských záběrech slyšet i výstřely nedaleko stojících policistů.Není jasné, v jaké fázi "jízdy smrti" byly záběry pořízeny, ale pomalé přibližování a poté naopak prudké zrychlení naznačují, že by mohlo jít o start masakru, na jehož konci je zatím 84 mrtvých včetně deseti dětí.


Lidé si nyní kladou otázku, kdo je onen motocyklista, který se kouskem jak z akčního trháku snažil na náklaďák naskočit. Policista v civilu? Nebo prostě jen vnímavý obyčejný občan, který tušil, že se schyluje k masakru?

pez TN.cz