STŘEDOČESKÝ KRAJ

Hustý černý dým nad Kladnem: Na místě zasahovalo patnáct jednotek

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 15.2. 2020 06:15
Téma:

Hustý černý dým se objevil nad Kladnem v pátek odpoledne. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu, k požáru vyjela i chemická laboratoř. Po sobotní půlnoci se už podařilo požár uhasit.

Až patnáct hasičských jednotek zasahovalo v pátek v Kladně, kde poblíž společnosti Poldi Kladno začaly kolem čtvrt na tři odpoledne hořet uskladněné vraky. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu.

 

 Hasiči při zásahu u Kladna:

 

"V místě hoří zhruba 80 autovraků připravených ke sešrotování. Zásah probíhá 7 C proudy a těžkou pěnou. Na místo míří naše chemická laboratoř," uvedli hasiči na twitteru krátce po čtvrté odpoledne.

 

 

"Doporučení o nevětrání pro obyvatele Hřebče a Buštěhradu bylo odvoláno. Chemická laboratoř provedla opětovné měření, nebyly maměřeny žádné hodnoty. Hasební práce stále probíhají," uvedli hasiči.

 

 

Požár se podle hasičů obešel bez zranění. Kolem požáru jeli i někteří čtenáři TN.cz. Redakci zaslali z místa fotky. Po sobotní půlnoci se počet zasahujících hasičů na místě snížil. "Zásah však stále pokračoval. Vzhledem k tomu, že šlo o požár autovraků, je škoda nulová. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele zahoření jednoho z autovraků při manipulaci na skládce," informovala mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

 

Na místě byla speciální technika:


 

GALERIE: Požár skladu na Kladně

1
/
7
Zdroj: Petr Tupý
Požár skladu na Kladně - 1

 

Podívejte se na záběry z místa požáru:

TN.cz