Zpět do Sněmovny

Kadeřnice či řemeslníci si oddechli, Senát odmítl rozšíření EET

Jan Socha
Jan Socha
Aktualizováno 25.7. 2019 20:37
Téma:
EET

Senát ve čtvrtek vpodvečer zamítl rozšíření elektronické evidence tržeb (EET) na kadeřnice, právníky nebo drobné řemeslníky. Vládní návrh se tak vrací do Poslanecké sněmovny.

Hlasování přitom bylo hodně jednoznačné - pro vrácení novely zákona o EET do Sněmovny hlasovalo 47 senátorů, podle očekávání zástupci ODS, STAN a KDU-ČSL. Zákon podpořilo jen 15 senátorů.

 

Senátoři nepřijali ani jeden z pozměňovacích návrhů, které by ze zákona vyjmuly některé profese, hlasovali také o úplném zrušení celého zákona o EET, nicméně to neprošlo o jediný hlas.

 

Samotné jednání o třetí a čtvrté vlně EET začalo krátce po půl čtvrté a trvalo přibližně tři hodiny. V obecné rozpravě se vystřídalo několik řečníků, například Ivo Valenta hovořil o tom, že EET nemělo nikdy vzniknout a že likviduje drobné podnikatele.

 

 

A co na neúspěch vládní novely říká navrhovatelka novely zákona o EET, ministryně financí Alena Schillerová? "Není to nic překvapivého, pokračuje se v trendu, že EET je zpolitizovaná věc. Žádný pozměňovací návrh neprošel, neprošlo ani zrušení celého zákona. Zákon se vrací, já jsem to očekávala," přiznala Schillerová.

pez TN.cz