TRAGÉDIE NA PŘÍBRAMSKU

Je to konec světa, popsala žena ztrátu manžela, syna a vnuka u rybníka

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Jan Mareš
Publikováno 21. 7. 2020
Téma:

K úmrtí tří členů své rodiny na Příbramsku se vyjádřila manželka nejstaršího z mužů. Příčinnou neštěstí mohlo být ponorné čerpadlo. Přístroj byl prý jen asi rok starý.

Tragédie postihla malou obec na Příbramsku v pondělí v noci. Otec, syn a nezletilý vnuk zemřeli zřejmě kvůli probíjecímu ponornému čerpadlu v rybníku ve Lhotě u Příbramě. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

 

Žena, která při neštěstí přišla o manžela, syna a vnoučka, se vyjádřila pro televizi Nova. "Je to pro mě konec světa. V jednu chvíli se vrátíte z práce… Nepřeju to nikomu, opravdu ne," řekla. Z práce se vrátila asi ve 22:15, poté vypla čerpadlo.

 

"To bylo přes rok staré čerpadlo, nově kupované. Nebyly na něm žádné úpravy, bylo to originál čerpadlo, které koupil tehdy manžel se synem," doplnila žena. Přístroj podle všeho koupili v jednom z řetězců s potřebami pro dům a zahradu.

 


Úmrtí členů rodiny oznámila již ráno na sociálních sítích. "S hlubokou ranou v srdci bych vám chtěla oznámit, že nás včera navždy opustili moji milování manžel Radek Kodýdek, syn Martin Müller, a vnouček Radeček Šíp. V našich srdcích zůstanete na věky. Budete nám moc chybět," napsala v úterý ráno.


Během několika hodin se pod oznámením objevily desítky vzkazů a kondolencí. "Tak na tohle slova nestačí. Upřímnou soustrast," napsal jeden z uživatelů. "Je mi až do breku. Drž se, kamarádko, a hlubokou soustrast. Nic nenahradí skvělé lidi a Radek nám bude chybět. Je mi to strašně líto," kondoloval další.


Případem úmrtí tří lidí se zabývá policie. "Prověřujeme podezření pro trestný čin usmrcení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Byla nařízena soudní pitva.
 

TN.cz