Boj s plameny

U chorvatského letoviska Šibenik hoří lesy! Turisté jsou v bezpečí

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Jan Pánik
Publikováno 28. 7. 2019
Téma:

Chorvatským hasičům se podařilo lokalizovat obrovský lesní požár, který vypukl v sobotu u oblíbeného letoviska Šibenik. Oheň ohrožoval nedaleké domy a větrné elektrárny. Komplikoval také dopravu na dálnici A1, která musela být na několik hodin uzavřena. Čeští turisté jsou podle ministerstva zahraničí v pořádku.

Hořet začalo v obci Dubrava kod Šibenika nedaleko oblíbeného turistického letoviska Šibenik v sobotu okolo 14. hodiny. Oheň zachvátil les a keře a rychle se začal šířit dál směrem k dálnici A1, která je v létě nejfrekventovanější chorvatskou silnicí. "Situace není dobrá, oheň míří k dálnici," popsali v sobotu odpoledne chorvatští hasiči.

 

S požárem bojovalo 200 hasičů a několik desítek vojáků. Oheň hasila i letadla a vrtulníky, situaci však výrazně komplikoval silný vítr. Hasičům nakonec změna počasí pomahla, přinesla totiž dlouho očekávaný déšť.

 

 

Domy místních obyvatel se tak nakonec povedlo ochránit. Ohroženi nebyli ani turisté, kterých je v tomto období v Chorvatsku velké množství. 

 

"V souvislosti s požárem poblíž chorvatského turistického letoviska Šibenik se na český zastupitelských úřad žádný český občan s žádostí o pomoc neobrátil a dle aktuálních informací ani není žádný český občan zraněn," řekl TN.cz mluvčí českého ministerstva zahraničí Robert Řehák.

 

 

Řehák ale upozornil, aby lidé při cestě do Chorvatska sledovali aktuální dopravní zpravodajství. "Prognózy na uhašení požáru jsou dobré, protože se očekává déšť a hasiči v sobotu ráno oznámili, že oheň mají pod kontrolou," dodal mluvčí.

 

GALERIE: Velký požár u Šibeniku

1
/
4
Zdroj: facebook, Vatrogasci - Oni su naši Heroji
Požár u Šibeniku

TN.cz