Prodavačky v ohrožení

Koronavirem se nakazili i pracovníci Lidlu. Prodejny zůstaly otevřené

Lidl
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 2. 4. 2020
Téma:

Nákaza Covid-19 se šíří zejména mezi pracovníky, kteří přicházejí do styku s velkým počtem lidí. Mezi ty patří i zaměstnanci obchodního řetězce Lidl. Nakazila se pracovnice prodejny v Roudnici nad Labem a testy prokázaly koronavirus i u jedné ze zaměstnankyň pobočky na Praze 4. Potvrdila to mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

"Jedná se o zcela aktuální situaci. Bohužel u jedné zaměstnankyně naší prodejny v Praze 4 v ulici V Štíhlách byl potvrzen pozitivní test na koronavirus. Kolegyně nás o tom obratem informovala a zároveň jsme v kontaktu s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy, jejímiž pokyny se řídíme," řekla mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

 

Nakažená zaměstnankyně podle jejích slov prodejnu navštívila naposledy 11. března a od té doby v práci nebyla. Její čtyři kolegové však z preventivních důvodů zůstali na dva týdny v domácí karanténě. Hygienická stanice hlavního města Prahy podle Holé usoudila, že preventivní hygienická opatření na prodejně jsou zcela dostačující.

 

 

Prostory krčského Lidlu byly ve středu důkladně vydezinfikovány a prodejna zůstane v běžném provozu. "O situaci také samozřejmě obratem informujeme vedení městské části Prahy 4. Hygienická stanice shledala naši prodejnu v pořádku a bez jakéhokoliv dalšího rizika pro její zaměstnance i zákazníky. Rádi bychom všechny ubezpečili, že činíme vše, co je v našich silách, abychom zabezpečili provoz naší prodejny a zdraví všech našich zaměstnanců i zákazníků," ujistila Holá.

 

 

V celé síti prodejen Lidl prý vedení činí opatření průběžně. Zákazníci hned na několika místech mohou najít upozornění, aby s ohledem na vlastní zdraví i zdraví ostatních nosili roušky nebo jinou ochranu nosu a úst, dodržovali od sebe dostatečný odstup, nezanedbávali hygienu a používali rukavice a mikrotenové sáčky umístěné u vstupu do prodejen. U pokladen také visí upozornění, které zákazníky vybízí k platbě kartou.

 

 

Pomoci dodržovat potřebné rozestupy mají zákazníkům pomoci značky, které pracovníci samolepkami vyznačili na podlaze. U vstupu do prodejen jsou navíc umístěny stojany s dezinfekcí a na ochranu pokladních vedení pořídilo speciální plexisklové zábrany. Podle Holé byli všichni zaměstnanci Lidlu důkladně proškoleni ohledně dodržování hygienických zásad a každý z nich vyfasoval dezinfekci, vitaminový balíček na podporu imunity a ovoce zdarma.

 

Koronavirus se prokázal i u zaměstnankyně prodejny Lidl v Roudnici nad Labem. Také tamní prodejna prošla důkladnou dezinfekcí a podle hygieniků je v pořádku.

Řetězce zpřísňují podmínky. Na video se podívejte ZDE:

TN.cz