panovnický rod

Korunní princ Habsburg navštívil poprvé Prahu! Nadchl ho hrad i pivo

Ferdinand Zvonimir Habsburg-Lothringen, korunní princ
Zdroj: Twitter - Ferdinand Habsburský
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 17:51
18.12. 2019 14:03

Rakouský arcivévoda Ferdinand Zvonimír, korunní princ českého trůnu, vyrazil poprvé poznávat krásy své bývalé vlasti. Nadchla ho katedrála svatého Víta na Pražském hradě i české pivo. Pravnuk posledního rakouského císaře a českého krále Karla I. je jako nejstarší syn přímé linie habsbursko-lotrinské dynastie po svém otci prvním v pořadí v následnictví.

Pokud by se slavná monarchie po první světové válce nerozpadla, byl by dnes dvaadvacetiletý mladík korunním princem. Připravoval by se na to, že bude jednoho dne vládnout jedenácti středoevropským národům mezi Jadranem, západní Ukrajinou a Krušnými horami.

 

Ferdinand na sociálních sítích sdílí fotky ze své první návštěvy Prahy. Svým sledujícím chválí památky a také české pivo. "Praha mě nepřestává udivovat," napsal Ferdinand k fotografii, na které je vánoční stromek na Staroměstském náměstí.

 

 

Mladý Rakušan má však život hodně odlišný, než měli jeho slavní předkové. Ferdinand je automobilový závodník. Vášeň pro rychlou jízdu ho posedla v deseti letech. Čtyři roky trávil úterní, středeční a páteční odpoledne a celé víkendy na okruhu nedaleko Vídně a v motokáře jezdil jedno kolečko za druhým.

 

 

Na přilbě má Ferdinand Habsburský dvojitou orlici, znak svého rodu. Ve světě závodníků se mu daří. Jeho jízdy chválil i rakouský závodník a trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda, který letos zemřel.

TN.cz