ohromný podvod

Kvůli smyšlenému příběhu o sirotcích poslali lidé přes milion korun! Policie peníze vrací

Martin Klícha
Martin Klícha
24.8. 2020 8:44
Téma:

Smyšlený příběh o sirotcích, kteří po tragické nehodě měli zůstat bez pomoci, obletěl celé Česko. Lidé přispěchali na pomoc a na účet poslali více než milion korun. Policie všechny peníze zajistila, dary budou vráceny. Dárci se pro urychlení procesu mají obrátit na speciální linku, kde jim bude sděleno, jak mají dále postupovat.

Policisté se začali případem zabývat po zveřejnění příběhu na sociálních sítích. Ukázalo se, že je celý příběh smyšlený, sirotci neexistují a zmiňovaná dopravní nehoda se nestala. Mnoho lidí ale neváhalo pomoci, někteří poslali nemalé finanční dary.

 

"Nyní evidujeme přes 1200 dárců, kteří na účet zřízený k tomuto účelu zaslali v součtu více než 1 milion korun. Všechny peníze, které byly zaslány dárci na účet, kriminalisté okamžitě zajistili. Žádný z dárců o ně nepřijde a všechny peníze budou policií zpět vráceny," informoval mluvčí policie Jan Daněk.

 

Policie nyní žádá dárce, aby se pro urychlení celého procesu vrácení peněz ozvali na speciální telefonní číslo 703 823 750 (také 751 nebo 752). Tam jim policisté sdělí, jak přesně mají postupovat, aby peníze získali zpátky.

 

 

"Ve zmíněné věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt ve vězení. Případ je stále ve fázi prověřování a nikdo nebyl obviněn," doplnil Daněk.

TN.cz