Nový recept

Láska prochází žaludkem: Vaječná srdíčka podle Ládi Hrušky

Kulinářský experimentátor Láďa Hruška vám tentokrát ukáže recept, kterým můžete strávníkovi nebo strávníkům ukázat, že je máte opravdu rádi. Srdíčka na talíři určitě nemají každý den.

Láďa Hruška dnes předvádí recept vhodný pro zamilované, nevyléčitelné romantiky nebo i pro děti, které nerady snídají. Přicházejí vaječná srdíčka, jejichž příprava je jednoduchá a nenáročná.


Postup je totiž velmi jednoduchý. Stačí do vhodné mísy rozklepnout vajíčka, osolit, opepřit a přidat najemno nakrájenou cibulku a mrkev. Čím menší kousky se vám povede vyrobit, tím lépe.Vše promícháme a lijeme na pánev potřenou olejem podobně jako při výrobě omelety. Ale jako omeletu z pánvičky hned nesundaváme!


Místo toho vzniklou omeletu sbalíme jen tak, aby byla polovina pánve znovu prázdná. Na uvolněné místo pak přilijeme další díl směsi a spojíme ho už s pečící se částí. Po chvilce opět část omelety "přibalíme" a znovu přilijeme na volné místo vaječnou směs.Takhle postupujeme tak dlouho, dokud veškerou směs mrkve, cibule a vajec nespotřebujeme. Pak vzniklou roládu sejmeme z pánve a nakrájíme na přibližně dva centimetry široké řezy.


Ty pak položíme na bok a jeden po druhém šikmo nakrájíme na stejně velké části. Jednu z nich pak stačí překlopit a srdíčko je na světě. Dobrou chuť!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ewa Farna ukázala, co si dává k večeři. Začala snad jíst dietně?!

Dorty k nakousnutí: Dali byste si sladké kuře?

Související témata:
pez TN.cz