náročný zásah

Lékař popsal první výjezd k muži s koronavirem: "Jen stál a kašlal"

Chorvatsko ohlásilo prvního nakaženého koronavirem
Zdroj: APTN
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
5.3. 2020 16:07
Téma:

Sanitka vyrazila v pondělí k šestašedesátiletému muži, který se stal prvním potvrzeným případem koronaviru v Polsku. Nejdříve se k němu dostal lékař z fakultní nemocnice. Muž kašlal, měl horečku a čekal na něho před svým bytem. Vše pak museli záchranáři vydezinfikovat.

Šestašedesátiletý muž si zavolal v pondělí 2. března sanitku, jelikož měl příznaky koronaviru. "Dostali jsme oznámení dispečera. Když jsem jel k němu nahoru, čekal se svým synem před bytem. Promluvil jsem s ním a vydezinfikoval jsem mu paže, nohy a zabalenou tašku," popsal výjezd lékař deníku TVN24

 

Pacient podle něho kašlal, měl horečku a také plival hleny. "Vypadal jako člověk s chřipkou. Rychle dostal jednorázovou roušku, která chrání před šířením viru až na dvě hodiny. Naložili jsme ho do sanitky a odvezli do nemocnice," popsal dál lékař.

 

Muž byl naštěstí stabilní, takže mohl v sanitce sedět. "Kdyby to byl někdo, kdo trpí ještě dalšími nemocemi, pak bychom ho vezli vleže. Museli bychom mu dávat tekutiny, kyslík a průběžně pacienta sledovat," doplnil lékař.

 

 

Sanitka, ve které muž jel, byla vybavena větším množstvím dezinfekčních prostředků. "Vozidlo je určené pouze k přepravě pacientů s podezřením na koronaviry," dodal lékař.

 

Podívejte se na záběry sanitky, která jezdí testovat lidi v Česku:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz