Místa mizí

Léto je daleko, spousta dětských táborů je ale vyprodaná už teď

Josef Svoboda
Josef Svoboda
12.3. 2021 18:14
Téma:

Některé letní tábory už jsou beznadějně zaplněné. Zájem rodičů o letní pobytové akce je pravděpodobně i kvůli koronaviru naprosto enormní.

Dětem po dlouhých měsících bez školy často chybí kolektiv vrstevníků a rodiče už jsou vyčerpaní z distanční výuky. Strhla se tak bitva o místa na letních táborech.

 

Největší centrum v Brně, které pořádá příměstské tábory, první termíny vypsalo v půlce ledna a už teď jsou beznadějně obsazené. "Ty nejžádanější tábory byly obsazené za pár dní," říká ředitel Střediska volného času Lužánky Jan Ondroušek.

 

Brněnské centrum volného času organizuje v létě 200 příměstských a padesát pobytových táborů. Takové tempo rezervací jako letos tu ještě nezažili.

 

Rodiče mají letos největší zájem o tábory, které se zaměřují na přírodu a dětem umožní detox od počítačů a mobilních telefonů. "Nejrychleji byly zaplněné pobytové tábory, tam je přidaná hodnota ta, že jsou děti 24 hodin denně v přírodě," zmínila organizátorka pobytů Markéta Zajícová.

 

 

Organizátoři mají největší obavy z toho, že vláda kvůli koronaviru letní akce zakáže. Loni byly tábory povolené od konce června a hygiena omezila počet účastníků.

 

Letos se čeká na vývoj pandemie. Rodiče, kteří si termín rezervují už teď, ale při zhoršení situace o peníze nepřijdou - minimálně část pořadatelů umožňuje pobyty zrušit bez storno poplatků. Stejně budou organizátoři postupovat i v případě, že vláda tábory zakáže.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz