Výbuch

Libanonem otřásla další exploze. Vybuchl sklad zbraní hnutí Hizballáh

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 22. 9. 2020
Téma:

Libanon zasáhla další exploze. V úterý v jižní části země vybuchl sklad zbraní libanonského šíitského hnutí Hizballáh. Na místě je několik zraněných.

"Podle bezpečnostních zdrojů byl úterní výbuch způsobený technickou chybou,“ píše Daily Mail. Silná exploze otřásla vesnicí Ajn Káná, která se nachází přibližně 30 kilometrů jižně od Bejrútu.


Výbuch zranil řadu lidí, přestože úředníci z hnutí Hizballáh nepotvrdili žádné oběti. Jeden z představitelů organizace zároveň uvedl, že povaha výbuchu není jasná. Podle libanonského bezpečnostního technika se však jednalo o výbuch ve skladu zbraní.

 


Obyvatelé popsali, že sanitky odvezli do místních nemocnic několik zraněných lidí. Podle svědka, který žije nedaleko vesnice, se s ním třásla země. Záběry televize Al-Džadíd ukazují, jak po sežehlé zemi plné trosek chodí muži.


Poškozený byl patrně také sousední dům, kde se vysypala skla z oken. Na zemi bylo mimo střepů také něco, co vypadalo jako kaluž krve.


Vesnice Ajn Káná je centrem těžce vyzbrojeného a politicky mocného Hizballáhu. Ten vedl války například se sousední Izraelí.


Před několika týdny zasáhla mohutná exploze libanonský Bejrút. Během ní přišlo o život nejméně 190 lidí a několik tisíc se jich zranilo.

 

Bejrútem otřásla mohutná exploze. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

Související témata:
TN.cz