Pohřeb herce

Lidé dali sbohem herci Karlu Fialovi! Byl to milovník života, řekl Županič

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 9. 10. 2020
Téma:

Česko dalo sbohem herci Karlu Fialovi. Poslední rozloučení proběhlo v pátek ve strašnickém krematoriu v Praze, kam dorazila rodina, kolegové i veřejnost. S legendárním Limonádovým Joem se přišel rozloučit také jeho kolega a kamarád Ladislav Županič. Fiala zemřel 3. října ve svých 95 letech.

Svému dědečkovi dala poslední sbohem i herečka Anna Fialová. Ta zazářila v první řadě soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

 

Smuteční řeč pronesl herec Ladislav Županič, který na Karla Fialu zavzpomínal. "Byl to milovník života, sportu a divadla a jeho hvězda zářila 40 let. Budu na něj vzpomínat s úsměvem,“ řekl Županič. Pracovně se spolu poprvé setkali v roce 1969 během příprav West Side Story. Znali se tak 51 let.

 

"Milý Karle, slibuju ti, že si dnes dám whiskykoládu. Pán Bůh ať tě na poslední cestě provází," rozloučil se Županič.

 

 

Smrt herce potvrdil Blahoslav Mikolášek z léčebny dlouhodobě nemocných v pražských Vršovicích. Tam Fiala také strávil poslední roky svého života. Do vědomí diváků vstoupil zejména díky roli hrdiny Limonádového Joea.


Původně se však o tuto roli ucházel jeho kolega Jiří Kodet. Na doporučení Kodetovy matky ji však získal Fiala. Roli v Limonádovém Joeovi alias Koňské opeře si na prknech karlínského divadla zahrál naposledy v roce 2010.

 

Za svou kariéru ztvárnil celou řadu rolí. Objevil se například v Hello, Dolly nebo Na tý louce zelený. Zahrál si také v muzikálu Mazlíčkové nebo Kabaret.


V roce 2013 získal cenu Thálie za celoživotní přínos muzikálu. Karel Fiala absolvoval v Praze státní konzervatoř. Poté následovalo krátké angažmá v Národním divadle, dlouhá léta pak působil v Hudebním divadle Karlín.

 

GALERIE: Loučení s Karlem Fialou

1
/
8
Zdroj: Profimedia
Rozloučení s Karlem Fialou - Ladislav Županič

TN.cz