Uctění památky

Lidé na Bertramce zpívali Gottovy hity! Zněla Lady Karneval i Zvonky štěstí

Linda Nguenová
Linda Nguyenová
Publikováno 11. 10. 2019
Téma:

Prostranství před vilou na Bertramce, kde do posledních dní Karel Gott žil, se hned po jeho smrti proměnilo v pietní místo. I v den veřejného loučení se zpěvákem lidé přicházeli zapálit svíčky a nakonec si také společně zazpívali.

Prostranství před vilou na Bertramce, kde žil Karel Gott se svou rodinou, zaplavil hned po jeho smrti koberec svíček a květin. Někteří lidé zvolili Mistrův dům i pro poslední rozloučení namísto Paláce Žofín, kde probíhalo to oficiální - případně sem dorazili právě ze Slovanského ostrova.

 

Část fanoušků odradily i dlouhé fronty před síní, kde byla vystavena Gottova rakev, proto zamířili právě na Bertramku. "Chtěli jsme jít na Žofín, ale když jsme se tam byli podívat, přišlo nám, že se tam do těch deseti hodin ani nedostaneme. Tak jsme to vzdali a šli jsme sem," svěřila se Simona ze Slapů.

 

 

Celodenní účast byla opravdu veliká, podle odhadů dorazily zhruba dva tisíce lidí, a k vile podle reportérky TV Nova stále proudí desítky dalších. Kromě květin, svíček a různých vzkazů se fanoušci s Gottem rozloučili i písničkou a Bertramka se tak na pár chvil rozveselila.

 

Desítky lidí před Gottovým sídlem odpoledne zpívaly Zvonky štěstí i Lady Karneval. Přestože to nebyl zrovna nejlíp znějící sbor, vzdali tím příznivci hold zesnulé hvězdě české hudby. Na sestřih se podívejte ve videu pod titulkem článku.

epa TN.cz