Zahraničí

Na zádušní mši míří řada osobností! Může dorazit i zpěvák Alphaville

Stále se spekuluje, kdo ze zahraničních politiků a umělců přijede na sobotní zádušní mši na Pražském hradě. Účast potvrdil například slovenský předseda vlády nebo zpěvák Igor Timko. Z českých osobností dorazí prezident Miloš Zeman nebo zpěvačka Lucie Bílá.

Předseda slovenského parlamentu Andrej Danko a premiér Peter Pellegrini na zádušní mši za Karla Gotta zastoupí prezidentku Zuzanu Čaputovou. Ta do Prahy pošle smuteční věnec, za českého zpěváka zapálí osobně svíčku až během pondělní návštěvy.

Účast potvrdil například frontman kapely No Name Igor Timko. Na seznamu je údajně jméno zpěváka německé skupiny Alphaville Mariana Golda. Největší hit této kapely si Gott propůjčil a v češtině přezpíval jako Být stále mlád. Gold si zlatého hlasu z Prahy vážil a byl také jeho fanoušek.

"Milý Karle, ať už jsi teď kdekoliv, a já jsem přesvědčen, že je to dobré, hezké místo, objímám tě a zdravím. Pokaždé, když jsme se setkali, bylo to setkání přátel. Nezapomeň ani ty na mne, starý příteli. Šťastnou cestu," napsal Gold.

Související obsah

V pátek svou účast potvrdil také prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou. Dorazit by měl také Štefan Margita, který společně s Evou Urbanovou zazpívá na zádušní mši. Vystoupit by s písní Ave Maria měla také Lucie Bílá. 

  

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz