odchod legendy

Loučení s Helenou Štáchovou: Neuměla odpočívat, vytknul přítel

Ve strašnickém krematoriu v Praze se dnes lidé loučí s loutkoherečkou, režisérkou a ředitelkou divadla Spejbla a Hurvínka Helenou Štáchovou. Ta zemřela minulý týden po těžké nemoci.

Poslední rozloučení s Helenou Štáchovou začalo v jednu hodinu. Dát jí sbohem přišly desítky lidí, včetně některých známých osobností. Na pohřeb dorazili například herci Václav Postránecký a Ladislav Županič, zpěvačka Jitka Zelenková či herečka Barbora Kodetová s manželem Pavlem Šporclem, který během obřadu zahrál na housle. 

 

Na Štáchovou zavzpomínal i šéf souboru populární loutkové scény Martin Klásek. V projevu poděkoval za to, jak skvělou byla kamarádkou a kolegyní. "Jediné, co bych ti vytknul, je to, že jsi neuměla doma ani v divadle odpočívat," vzkázal Štáchové.

 

Helena Štáchová zemřela minulý týden ve středu ve věku 72 let na následky těžké nemoci. Už dříve bojovala s rakovinou lymfatických žláz a těžké období zažívala i po autonehodě, kdy musela podstoupit náročné plastické operace obličeje.

 

GALERIE: Pohřeb Heleny Štáchové

1
/
10
Zdroj: TV Nova
Pohřeb Heleny Štáchové

 

 

Štáchová strávila přes 50 let s postavičkou Máničky v divadle Spejbla a Hurvínka, působila ale také v televizi, rozhlasu a dabingu. V roce 1996 po smrti ředitele divadla Miloše Kirschnera, který byl i jejím životním partnerem, převzala tuto funkci právě ona.

mom/Nikol Kudrnáčová TN.cz