ŠŤASTNÝ KONEC

Malá Zoe spěchala na svět. Tatínek si ji musel na dálnici odrodit sám

Rychlý porod na D11
Zdroj: Facebook/VojtěchRozum
Malá slečna připravila svým rodičům perné chvilky
Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 15:57
30.11. 2020 12:16
Téma:

Nečekaně rychle přišla na svět v neděli ráno holčička Zoe. Malá slečna tak spěchala, že rodiče ani nestihli přijet do porodnice. Holčičku si tak na dálnici D11 odrodili tatínek s maminkou sami.

Zážitek, na který nikdy nezapomenou, mají za sebou pan Vojtěch a jeho partnerka Lenka. V neděli ve 4:20 se jim na 80. kilometru dálnice D11 narodila dcera Zoe. "Přišla hodně rychle. Dokonce tak rychle, že jsem jí nemohl dopřát pohodlí a bezpečí porodnice," řekl dojatý tatínek.


Při porodu, který proběhl na benzínové stanici, mu asistovali operátoři z Fakultní nemocnice Hradec Králové a na místo vyrazila také záchranná služba Královehradeckého kraje. "Přestože jsme auta nešetřili, tak netrpělivá holčička přišla na svět za asistence našich operátorů a tatínka ještě před příjezdem záchranářů," uvedli záchranáři.

 


Po příjezdu se postarali o maminku a miminko a převezli je do královéhradecké porodnice. "Moc gratulujeme rodičům, byli úžasní a celou situaci perfektně zvládli," dodali záchranáři.


Podle tatínka by ale bez pomoci operátorů situaci nezvádl. "Chtěl bych strašně moc poděkovat všem členům záchranné služby včetně dispečinku. Bez vás bych to nedal," myslí si hrdý tatínek.

 

 

Celý příběh má naštěstí dobrý konec a maminko i miminko jsou v pořádku. 

 

 

GALERIE: Rychlý porod na dálnici D11

1
/
5
Zdroj: Facebook/VojtěchRozum
Rychlý porod na D11 - 3 ; Rodiče se záchranáři

 

Lékaři fakultní nemocnice v Praze prý umí předpovědět předčasný porod. Podívejte se na podrobnosti v reportáži TV Nova.

TN.cz