dlouhá cesta

Migranti vyšli z Afghánistánu a Indie! Zadrželi je až na Slovensku

Slovenská policie zadržela dva migranty - 4
Zdroj: TV Markíza
Policie na dálnici zadržela dva migranty
Téma:

Výlet dvěma migrantům zarazila ve čtvrtek slovenská policie. Muži se vezli na kamionu, ze kterého se snažili utéct, ale daleko se nedostali. To se nedá říct o jejich vzdálenosti, kterou urazili. Jeden totiž po svých vyrazil z Afghánistánu a druhý z Indie. Jejich cílem byl Berlín.

Řidič kamionu, jedoucí ve čtvrtek na Slovensku po dálnici mezi Prešovem a Košicemi, byl překvapen svými spolucestujícími, o kterých neměl ani tušení. Dva migranti se mu nastěhovali pod plachtu, kterou prořezali v Srbsku, kde se oba seznámili.

 

Muži však pocházejí každý odjinud a na svou cestu se vydali pěšky. První muž vyšel z Afghánistánu, přešel přes Írán, Turecko, Řecko, Makedonii a skončil až v Srbsku. Druhý migrant vyrazil nejdříve z Indie do Bulharska letecky, a poté se rozhodl jít pěšky do Srbska.

 

Po cestě na slovenské dálnici se jim nelíbila rychlá jízda řidiče, a tak na něj začali bouchat. Chtěli, aby zpomalil. "Migranti vyskočili a krátce na to byli zadrženi dopravní hlídkou, kterou vyslalo operační středisko na základě telefonátu od slovenského řidiče," uvedla slovenská policie na svém facebooku.

 

 

Migranti u sebe neměli žádné doklady. Jejich cílem bylo Německo, přesněji se chtěli dostat do Berlína. Policie jim však cestu zarazila. "Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkal, stalo se mi to poprvé. Stále se z toho vzpamatovávám," řekl pro tvnoviny.sk šokovaný řidič.

 

GALERIE: Slovenská policie zadržela dva migranty

1
/
4
Zdroj: Policie SR/ facebook
Slovenská policie zadržela dva migranty

 

Případem se zabývá slovenská Národní centrála boje proti nelegální migraci, která výlet mužů označila za podezření z převaděčství.

reg TN.cz