Armádní nabídka

Ministerstvo obrany prodává další techniku. V nabídce jsou auta i bagry

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
4.9. 2020 22:08
Téma:

Ministerstvo obrany prodává další nepotřebné vybavení, například auta, motorky nebo bagry. Celkem se jedná o více než 300 kusů už nepotřebné, ale stále funkční techniky. O novém majiteli rozhodne nabídnutá cena. Podobnou akci už dělala armáda na jaře a tehdy se prodalo téměř všechno.

Koupit si můžete třeba legendární "vétřiesku". Vůz s pohonem všech kol si armáda objednala v 50. letech a projel prakticky všechno. Jenže už se dávno nevyrábí, moderní auta umí i jiné věci a provoz je pro armádu drahý. Lidé jsou nabídkou vesměs nadšení.

 

"Je to všechno majetek staršího data výroby, který už armáda nepotřebuje. Tak ho prodává," vysvětlil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

 

 

V dražbě je přes 300 kusů osobních i terénních automobilů. Armáda ale nabízí i jinou techniku, jako je třeba nakladač KN 251, který slouží k výkopovým pracím a do armády byl zařazen v roce 1978.

 

V nabídce jsou i terénní UAZy, nákladní tatry i osobní auta. Koupit si můžete i modrý fekální vůz, sekačky, křovinořez nebo elektrocentrály.

 

 

"Podobnou soutěž už jsme vyhlašovali na jaře. Prodalo se téměř všechno a výtěžek z toho byl deset milionů korun. Nákladní automobily se v minulých prodejích pohybovaly v řádu stovek tisíc za kus," řekl Pejšek.

 

Vybranou techniku si budou moct zájemci prohlédnout ve vojenských skladech po celé republice. V dražbě není stanovena minimální cena a vyhrává ten, kdo za techniku nabídne více peněz. Svoje nabídky mohou zájemci posílat až do 10. listopadu.

kvo TN.cz