Zlomové rozhodnutí

Místopředseda ANO Vokřál v hnutí končí. Vadí mu napojení na podsvětí

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 1. 6. 2020
Téma:

Místopředseda ANO a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál uvedl, že končí v Babišově hnutí. Uvedly to Hospodářské noviny a Aktuálně.cz. Podle nich Vokřálovi vadí směřování hnutí i to, že brněnské ANO zůstává napojeno na podsvětí. Policie v Brně podezřívá z korupce Jiřího Faltýnka, syna předsedy poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka.

Otřesy v jihomoravské buňce vládního hnutí mají nyní podle Aktuálně a HN následky - místopředseda strany, někdejší brněnský primátor a kandidát na hejtmana v blížících se krajských volbách Petr Vokřál se rozhodl rovnou skončit.

 

"Během víkendu jsem se definitivně rozhodl, že moje cesta v hnutí je dále neudržitelná. Z více důvodů. Dlouhodobě jsem se snažil prosazovat liberální pojetí hnutí tak, jak jsem do něj vstupoval v roce 2014. ANO se ale vydalo spíše směrem politikaření v klasické partaji, kde jedinou starostí je vyhrát volby. Toto je pro mě málo," potvrdil Aktuálně.cz Vokřál. O další kariéře v politice prý bude přemýšlet.

 

 

Vokřál se v poslední době pokoušel zrušit několik místních buněk hnutí v moravské metropoli. Vedení strany na to nejprve kývlo, později ale vycouvalo a organizace tak fungují dál.

 

"Organizace byly z mého pohledu jednoznačně napojeny na různé lidi, řekl bych až z podsvětí. Neumím se srovnat s tím, že se velrybaří lidi, účelově se mění bydliště jen proto, aby někdo někde mohl být členem či na kandidátce. Nepřesvědčilo mě to o tom, že by se chtělo, aby se tyto věci řešily. Čekal jsem, že se s tím hnutí bude snažit vypořádat. Mám svoje hodnoty. S takovými lidmi v jednom hnutí být nechci," nebere si Vokřál servítky.

 

"Situace v Brně, která už delší dobu poškozuje naše hnutí, je důsledkem toho, že do naší jihomoravské krajské organizace přišli lidé, kteří tam nikdy být neměli,“ prohlásil pro MF DNES předseda hnutí Andrej Babiš. Vokřálův odchod ho prý mrzí.

TN.cz