Pomozte najít podezřelého

Muž se nabídl, že turistku doprovodí, pak ji měl znásilnit! Hledá ho policie

Téma:

Kriminalisté pátrají po muži, který měl o Vánocích v Praze znásilnit turistku. Nejdříve se podle policie nabídl, že ji doprovodí až k hotelu, pak ji s nožem v ruce okradl a donutil k orálnímu sexu. V souvislosti s případem zveřejnila policie video podezřelého muže.

"Kriminalisté třetího policejního obvodu pracují na objasnění případu loupeže a znásilnění, který se stal 25. prosince v půl sedmé ráno v parku na Proseku v Praze 9," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Cizinka přicestovala do Prahy na vánoční návštěvu svého syna. Ze smíchovského nádraží se potřebovala dostat do hotelu na Proseku. Když dorazila na Palmovku a hledala autobusový spoj, měl ji oslovit neznámý muž a nabídnout jí pomoc.

 

Žena podle policie souhlasila s tím, aby ji muž doprovodil až k hotelu. "Nechala se metrem a autobusem doprovodit na Prosek, odkud pokračovali pěšky přes park u ulice Na Jetelce. Tam muž vytáhl nůž a chtěl po poškozené peníze," popsal Daněk.

 

Vyděšená turistka muži podle policie dala veškerou hotovost, kterou u sebe měla, což činilo několik desítek dolarů. "Tím ale pachatel neskončil, přiložil jí nůž pod krk a na lavičce si vynutil orální sex. Následně z místa činu utekl," dodal mluvčí.

 

 

Kriminalisté zajistili záběry z bezpečnostních kamer, podle kterých se jim podařilo zaměřit podezřelého muže. Jeho totožnost ale stále neznají, proto žádají veřejnost o pomoc. Podezřelému je kolem 40 let, má snědou pleť a silnější postavu.

 

Muž měl také turistce říct, že pochází ze Slovenska, ale od dětství žije v Česku. Pokud podezřelého na záběrech poznáte, ozvěte se policii na tísňové lince 158.

 

Video policie:

TN.cz