krásné a levné!

Muž si postavil krásný domek z bláta a slámy. Stál 5 tisíc korun!

Muž si postavil krásnou chaloupku. - 3
Zdroj: profiboxing.cz
Michael Buck si postavil chaloupku úplně sám
Téma:

Bývalý učitel výtvarné výchovy Michael Buck si postavil nedaleko britského Oxfordu domek ze slámy a bláta. Za stavbu zaplatil v přepočtu pouze 5 tisíc korun. Interiér zařídil z vyřazených a nepotřebných předmětů, které mu věnovali sousedé.

Farmář a bývalý učitel si svůj nový dům postavil na své vlastní zahradě. Při výstavbě používal starodávné techniky i materiály, z toho důvodu se útulnou chaloupku rozhodl postavit bez využití moderní techniky. "Dřív se nepoužívaly míchačky, vrtačky a motorové pily," tvrdí Michael Buck.

 

Dům má konstrukci ze dřeva. Ke stavbě stěn využil směs hlíny, písku, jílů, vody a slámy. Zapotřebí bylo i pár hřebíků. Podlahu udělal z prken staré plachetnice. K výrobě oken využil přední sklo ze starého náklaďáku.

 

GALERIE: Chaloupka se slámy a bláta

1
/
4
Zdroj: profiboxing.cz
Muž si postavil krásnou chaloupku. - 4 ; Interiér domku

 

Domek postavil za 8 měsíců. Většinu práce zvládl úplně sám, pouze s výrobou slaměných došků na střechu mu pomáhala vnoučata. Sousedé mu věnovali starý a nepotřebný nábytek, takže i na výbavě ušetřil hodně peněz.

 

 

V domě není elektřina - silné stěny včetně slámové střechy jsou prý dokonalou izolací, takže nepotřebuje topení. V noci uvnitř svítí svíčkami. Požáru se prý nebojí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
has TN.cz