Bydlení

Stará stodola chátrala 400 let. Zrekonstruovali ji k nepoznání!

Stará stodola chátrala 400 let. Zrekonstruovali ji k nepoznání!
Zdroj: Profimedia

I stavba ze 17. století se může proměnit v krásný dům. O tom se přesvědčil i Angličan, který nechal přestavět rozpadlou budovu v pohádkový domov.

Úžasný projekt má na svědomí Mark Parmente, který se rozhodl stodolu zakoupit a proměnit ji k nepoznání. Stavba na opuštěné farmě byla velmi poničená, viděl v ní však dobrou investici. Od počátku chtěl přestavěnou budovu prodat.

I když se stavba zvenčí doslova rozpadala, vnitřek se uchoval ve vynikajícím stavu. Trámy a základy zdí zůstaly zachovány a díky tomu nebyla rekonstrukce tak složitá a majiteli to ušetřilo i hodně peněz.

"Jak můžete vidět, stodola byla zvenčí opravdu ve špatném stavu. Cihlové zdi jsme vyměnili za překližky, stavba dostala vlnitou střechu a železnou dlažbu. Jsme přesvědčeni, že trámy pocházejí ještě z konce 17. století, kdy bylo zvykem, že materiál ze zbořených domů se znovu použil," řekl Mark Parmente.

Související obsah

Zrekonstruované obydlí má rozlohu 250 m², dva obývací pokoje, tři koupelny, čtyři ložnice a dvě garáže. Místo je obklopeno krásnou přírodou, nachází se na venkově poblíž Londýna. Všude okolo je plno nádherné zeleně a klidu.

Majitel nyní dům prodává za více než 33 milionů korun. "Je úžasné se dívat na to, jak vypadá stará stodola teď," řekl realitní makléř Chris Nicklin, který věří, že se stavba rychle prodá.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz