III. stupeň poplachu

Na Brněnsku hoří průmyslová hala, k požáru vyjelo 80 hasičů!

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 20:14
17.1. 2020 8:09
Téma:

V Holasicích na Brněnsku hoří hala v průmyslovém areálu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, k požáru postupně vyjelo osm desítek hasičů. Nikdo se nezranil.

Hasiči do Holasic vyráželi v pátek krátce po šesté hodině ráno. U požáru zasahovalo nejdříve přibližně pět desítek hasičů, poté se jejich počet zvýšil na osmdesát. Pocházejí z 21 profesionálních či dobrovolných jednotek.

 

Podle mluvčího se muselo na místo vydat více hasičů, protože bylo potřeba k požáru dostat velkokapacitní cisterny. V souvislosti s tím se také změnil stupeň poplachu - z druhého na třetí.

 

V průmyslovém areálu v Holasicíh hoří hala o rozloze přibližně 15 x 40 metrů. Podle hasičů jde o dřevovýrobu a lakovnu. Požár se podařilo před 10. hodinou lokalizovat. Nejsou hlášena žádná zranění, škoda půjde do milionů.

 

"Požár haly je pod kontrolou nicméně dohašování bude náročné. Na místo si povolávame techniku Záchranného útvaru HZS ČR k rozebírání konstrukce," uvedli hasiči na twitteru po 10. hodině.

 

 

I přesto na místě zůstávají přivolaní záchranáři. "V areálu stále hoří, vzhledem k charakteru požáru a velkému počtu zasahujících hasičů zůstal na místě náš inspektor provozu. Je připraven pomoci v případě potřeby," informovala záchranná služba.

 

"Na místě je laboratoř, která měří výskyt škodlivin v ovzduší. Je v běžném limitu. Nejsou vyhlášena žádná krizová opatření," stojí na webových stránkách obce Holasice.

TN.cz