výstraha meteorologů

Na Česko se ženou silné bouřky, meteorologové varují i před kroupami

Vítr a bouřky
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Martin Klícha
Martin Klícha
12.4. 2020 11:58
Téma:

Na Česko se ženou silné bouřky. Meteorologové proto vydali výstrahu. Varování je platné od pondělí dopoledne pro většinu republiky. Objevit se mohou kroupy a velmi silný vítr.

"Při přechodu výrazné studené fronty od severozápadu během pondělního dne se budou vyskytovat přeháňky, místy bouřky, které mohou být doprovázené i kroupami. Později od severozápadu nad 500 metrů srážky sněhové nebo smíšené. V silné přeháňce nebo bouřce přechodně zesílí vítr. Ojediněle se objeví nárazy kolem 20 metrů za sekundu," varují meteorologové.

 

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je platná od pondělí od 11:00, končí ve 22:00. Byla vyhlášena pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a také celou Vysočinu.

  

V krupkových a sněhových přeháňkách podle ČHMÚ může dojít k poklesu dohlednosti pod 100 metrů, tomu je třeba přizpůsobit rychlost jízdy.

 

 

Kvůli silným nárazům větru v přeháňkách a bouřkách je třeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku i při řízení vozidel.

 

Související témata:
TN.cz