Kuriózní předměty

Na stromech v Jeseníkách visí dřeváky, některé jsou i přivrtané

Dřeváky
Zdroj: Správa CHKO Jeseníky
Jan Pánik
Jan Pánik
30.10. 2019 14:57
Téma:

Velmi kuriózní předměty se začaly objevovat na stromech v Jeseníkách. Někdo na jejich kmeny totiž umísťuje obří dřeváky. Správci chráněné krajinné oblasti nechtěné suvenýry sundávají a neznámého umělce žádají, aby si je přišel vyzvednout. Kdyby však byl přistižen při činu, hrozila by mu pokuta až 10 tisíc korun.

Zatímco sociální sítě v poslední době zaplňuje množství fotografií, na kterých se lidé chlubí košíky plných hub, správci CHKO Jeseníky mají na starosti úplně jiné úlovky. 

 

V lesích na turistických stezkách někdo umísťuje dřeváky. "Žádáme umělce, který po Jeseníkách instaluje na stromy obří dřeváky, aby si je přišel vyzvednout," vyzývají správci CHKO na svém facebooku. 

 

Narazili jste také někdy v lese na nečekaný suvenýr? Své úlovky nám posílejte na zpravy@nova.cz nebo přímo do zpráv na facebooku.

 

Pokud by se ale podařilo "umělce" přistihnout přímo při činu, hrozila by mu pokuta až deset tisíc korun. Podle správců chráněné krajinné oblasti jde totiž o umísťování odpadu v národní přírodní rezervaci. 

 

"Některé dřeváky byly navíc navrtány do živého stromu," řekl TN.cz mluvčí CHKO Jeseníky Pavel Jurka. Ten zároveň dodává, že různých předmětů a odpadků v poslední době v Jeseníkách přibývá. Podle Jurka je důvodem narůstající turismus.

 

 

Dřeváky se objevily například na stezce směrem na horu Vozka, v horské osadě Rejvíz a přírodní rezervaci Bílá Opava. Proč se někdo rozhodl takto "zdobit" Jeseníky, zatím není jasné. 

 

Jiného kreativce museli v Jeseníkách řešit už před necelými čtrnácti dny. Neznámý pachatel totiž posprejoval skálu v Národní přírodní rezervaci Rešovské vodopády.

 

GALERIE: Vandalismus v Národní přírodní rezervaci Rešovské vodopády

1
/
6
Zdroj: facebook, Správa CHKO Jeseníky
Vandalismus v Národní přírodní rezervaci Rešovské vodopády - 1

TN.cz