Špatná vzduchotechnika

Na taneční soutěži kolabovaly dívky! Do nemocnice jich odvezli 7

Téma:

Téměř 20 dětí zkolabovalo ve čtvrtek při taneční soutěži v Děčíně. Bylo to nejspíš kvůli selhání vzduchotechniky v hale. Mladí tanečníci upadali do bezvědomí a museli být převezeni do nemocnice. Soutěž pokračovala i v pátek a i tentokrát museli zdravotníci ošetřovat další děti.

Kolaps zachytily i kamery. Jedna z dívek se ocitla v bezvědomí. Seběhli se k ní lidé se zdravotníky Červeného kříže. Pak ale kolabovaly další a další děti. V děčínské hale zkolabovalo během tanečních vystoupení bezmála 20 dívek.

 

"Dcera odpadla, zůstala tam ležet. Dostala kapačku, pak ji odvezli do nemocnice a večer se mohla vrátit domů do Prahy," řekl televizi Nova Tomáš Brych, otec jedné z dívek.
 

 

Když pořadatelé nezasáhli, udělala to městská policie. "Udělala se přestávka asi 10 minut, ale potom se to začalo stupňovat, zase začaly padat holky, tak jsem nechal tu soutěž zastavit," uvedl pro TV Nova děčínský strážník Václav Němeček.

 

Všichni museli z haly ven. "Vždycky se stane, že někteří tanečníci přecení své síly a omdlí. Stalo se to tak holt i včera, i když ve větším množství," myslí si ředitelka DDM Děčín Světluše Hochwalderová.

 

 

"Na místě zasahovaly 4 sanitky. O 5 dívek se postarali kolegové z městské policie. Naši záchranáři pečovali o 12 dívek," řekl televizi Nova mluvčí ZZS Ústeckého kraje Prokop Volejník.

 

"Měly křeče. Bylo jim zle. Některé ani nemluvily. Prostě jenom ležely. Byly bílé," dodal Němeček.

 

Sedm dívek odvezli záchranáři k ošetření do děčínské nemocnice. Podle informací TV NOVA jedna z nich tu zůstávala i v pátek.

 

 

Soutěž po půlhodině přesto pokračovala dál. Štěstím bylo, že se ochladilo a dívky přestaly kolabovat. V pátek při soutěži mažoretek to ale přišlo znovu.

 

"Už jsme tady viděli tři, co zkolabovaly a bylo jim blbě. Vím, že brečely, nebylo jim dobře," řekla TV Nova jedna z mažoretek.
"Trenéři jim dali napít a bylo to v pořádku. Většinou je to tak, že stačí ošetření od našich záchranářů," dodala Hochwalderová.

 

Problém už začala řešit děčínská radnice. Podle náměstka primátora Vladislava Rašky se zřejmě bude potřeba vyměnit stávající vzduchotechniku za klimatizaci. Vzduchotechnika, která v budově je, pouze víří vzduch, ale neochlazuje ho.
 

vbo TN.cz