Vyšetřování v USA

Na zlatého olympionika Kellera je kvůli útoku na Kapitol vydán zatykač

Člen zlaté americké štafety Klete Keller na olympiádě v Pekingu
Zdroj: Profimedia
Člen zlaté americké štafety Klete Keller na olympiádě v Pekingu
michora
Zdeněk Michora
14.1. 2021 4:11
Téma:

Držitel pěti olympijských medailí americký plavec Klete Keller (38) byl ve středu obviněn z účasti na útoku na Kapitol a okresní soud na něj vdal zatykač. FBI v souvislosti s násilnostmi otevřela na 160 případů trestných činů včetně vraždy zasahujícího policisty.

Keller, který získal mimo jiné dvě zlaté medaile jako člen americké štafety na olympiádách v letech 2004 a 2008, čelí podle CNN obvinění z násilného vniknutí, výtržnictví a dalších skutků a je na něj soudem ve Washingtonu D. C. vydán zatykač.

 

Bývalého reprezentačního plavce poznali svědci na záběrech zevnitř Kapitolu kvůli jeho vysoké postavě vyčnívající z davu (měří dva metry) i pro jeho oblečení – měl na sobě bundu amerického olympijského týmu.

 

 

Vyšetřovatelé zatím registrují v souvislosti s útokem na Kapitol 160 případů trestné činnosti, neoprávněným vstupem na půdu Kapitolu počínaje, přes ničení a krádež majetku, výtržnictví, až po vraždu zasahujícího policisty. Za ni dosud nikdo obviněn nebyl.

 

Počet stíhaných se podle FBI bude počítat ve stovkách. Týden po útoku stovka podezřelých zadržena, mezi nimi i 33letý Jacob Chansley známý jako šaman.

 

TN.cz