Padl verdikt

Nečase a jeho manželku zprostili viny, soud odmítl odposlechy

Nečasovi opět před soudem
Zdroj: TV Nova
Jana Nečasová (dříve Nagyová) a Petr Nečas
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
20.8. 2020 13:33
Téma:

Soud ve čtvrtek zprostil obžaloby bývalého premiéra Petra Nečase a jeho manželku Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) v kauze tzv. trafik pro poslance. Rozhodující byl přístup soudu k odposlechům, které považuje za nezákonné. Rozsudek je nepravomocný.

Obvodní soud pro Prahu 1 ve čtvrtek po poledni osvobodil Petra Nečase a jeho manželku Janu v kauze tzv. trafik pro poslance.

 

Rozhodly odposlechy, informoval portál novinky.cz. "Soud za situace, kdy nepovolil odposlechy, nemá podmínky pro rozhodnutí o vině a trestu. Navrhl jsem obnovit dokazování, pokračovat přehráním odposlechů a po nich by se musely opakovat některé svědecké výpovědi," uvedl státní zástupce Rostislav Bajger. 

 

Spolu s Nečasovými soud osvobodil také bývalého náměstka ministra zemědělství Romana Bočka. V roce 2012 měli podle obžaloby slíbit poslancům Marku Šnajdrovi, Ivanu Fuksovi a Petru Tluchořovi zajímavé funkce výměnou za odchod ze Sněmovny a hlasování za daňový balíček vlády. Popsaný skutek se u soudu nepodařilo prokázat.

 

 

Po jeho schválení se Fuksa dostal do představenstva Českého Aeroholdingu a Šnajdr získal post předsedy dozorčí rady Čepra. Obvinění ale odmítli, že by se jednalo o korupci. Prý šlo o klasické politické vyjednávání.

 

V případě prokázání viny hrozilo Nečasovi s Bočkem až šest let za mřížemi, Nečasové až osm let. Rozsudek zatím není pravomocný. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz