Dlouhý boj

Nejdřív přišel o nohu, teď zemřel. Známý herec podlehl koronaviru!

Herec Nick Cordero zemřel po dlouhém boji s Covid-19
Zdroj: Profimedia
Petr Zelený
Petr Zelený
6.7. 2020 7:48
Téma:

Ve věku pouhých 41 let zemřel americký televizní, divadelní a muzikálový herec Nick Cordero. Čeští diváci si ho mohou pamatovat z kriminálního seriálu Zákon a pořádek. Podlehl koronaviru.

Cordero se zákeřnou nemocí zápasil déle než čtvrt roku. Nákaza u něj měla velmi komplikovaný průběh, lékaři mu museli dokonce nedávno amputovat nohu, připomíná CNN.

 

O tom, že sympatický herec svůj boj s Covid-19 nakonec prohrál, informovala v neděli jeho manželka Amanda Klootsová. "Bůh má v nebi dalšího anděla," napsala na svůj instagram.

 

Doplnila, že její milovaný protějšek naposledy vydechl v neděli ráno, obklopený svými nejbližšími. Ti mu zpívali a modlili se za něj. Klootsová o tom, jak její manžel s virem bojuje, psala opakovaně. Mimo jiné i o už zmiňované amputaci nohy. Cordero podle ní s koronavirem zápasil dlouhých 95 dní.

 

 

Herec byl hodně aktivní na divadelních prknech, mimo jiné na slavné Broadwayi. V roce 2014 dokonce získal nominaci na prestižní cenu Tony za roli ve hře Bullets Over Broadway (Výstřely na Broadwayi) podle stejnojmenného filmu Woodyho Allena. A i když trofej nakonec nezískal, vyhrál díky této roli několik jiných divadelních cen.

TN.cz