průzkum

Nejlepší nemocnice Česka za rok 2019 je ve Strakonicích. POŘADÍ

Nemocnice Strakonice
Zdroj: Nemocnice Strakonice, akciová společnost
Nemocnice Strakonice
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 16:05
5.12. 2019 12:10
Téma:

Kde je téměř radost marodit? Podle průzkumu, který provedla organizace Health Care v České republice, obstála v roce 2019 nejlépe nemocnice ve Strakonicích v Jihočeském kraji. Na druhém místě skončila Vojenská nemocnice Olomouc a třetí příčku obsadila Úrazová nemocnice v Brně. Celkem bylo hodnoceno 154 zdravotnických zařízení z celé České republiky.

Healt Care Institut provedl od 1. února do 31. srpna 2019 celostátní projekt Nemocnice ČR 2019, ve kterém hodnotil především bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, zaměstnanců nemocnic, hospitalizovaných pacientů a finanční zdraví nemocnic. Institut oslovil celkem 154 českých nemocnic s akutními lůžky.

 

V oblasti důvěry hospitalizovaných pacientů v daném zařízení zvítězila Fakultní nemocnice v Motole. Druhé místo obsadila Karvinská hornická nemocnice a třetí Vítkovická nemocnice. Dobrou organizaci a rychlé přijetí pacienta má opět nemocnice v Motole, stravu si pak pacienti užívají v Karvinské hornické nemocnici.

 

Co se týče ambulantních pacientů, nejkratší dobu na vstup do ordinace má podle projektu Oblastní nemocnice Náchod, nejútulnější čekárnu si připravila Domažlická nemocnice, která zvítězila i v přístupu lékaře k pacientovi.

 

 

Absolutním vítězem projektu se stala Nemocnice Strakonice. Za ní se umístila Vojenská nemocnice Olomouc, dále Úrazová nemocnice v Brně, Karvinská hornická nemocnice a na pátém místě skončila Nemocnice Písek.

 

Nejlepší nemocnice ČR 2019

 

Institut se také dotázal 6 806 zaměstnanců na to, jak jsou ve své práci spokojeni. 62 % z nich hlasovalo prostřednictvím dotazníku, dalších 38 % na webu. Oblast byla rozdělena do dvou kategorií, a to fakultní nemocnice a nemocnice. V první kategorii zvítězila Fakultní nemocnice Brno, ve druhé pak Nemocnice Strakonice. Na celkový přehled vítězů se podívejte zde.

 

V tiskové zprávě Institut uvedl, že budou výstupy z projektu poskytnuty manažerům nemocnic. Ti pak budou moci zkvalitnit zdravotní péči v České republice. A hodnocení nemocnic je v plánu i na příští rok. "Pokračování projektu "Nemocnice ČR 2020" bude probíhat od 1. února do 31. srpna 2020," napsal Health Care Institute.

TN.cz