šokující výrok

Němka pobouřila veřejnost: Děti škodí životnímu prostředí, tvrdí

Verena Brunschweiger
Zdroj: facebook, Verena Brunschweiger
Feministka a spisovatelka Verena Brunschweiger
Téma:

Verena Brunschweigerová, spisovatelka a feministka, šokovala německou společnost kvůli jejímu výroku, ve kterém vyzvala ženy, aby neměly děti. Podle ní totiž stojí za znečišťováním životního prostředí. Dále také požaduje pro bezdětné matky prémie.

Němka Verena Brunschweigová (38) studovala filozofii, pracuje jako učitelka na střední škole a řadí se mezi aktivní feministky. Nyní vydala svou druhou knihu, ve které poukazuje na to, že děti způsobují znečištění životního prostředí. "Dítě je nejhorší věc, kterou můžete udělat pro životní prostředí. Každé dítě, které se nenarodilo na tomto světě, zajistí úsporu 50 tun CO2 (oxidu uhličitého) za rok," řekla Brunschweigová v rozhovoru pro deník Kurier.

 

Podle ní se lidé pro dítě rozhodnou na základě dvou motivů, a to narcistického a sobeckého. Svého může, který chtěl mít děti, přesvědčila, aby sdílel její životní plán.

 

Na sociálních sítích názor okamžitě vyvolal debaty, ve kterých ji lidé odsuzují. Dále se spisovatelky ptají, jak si představuje budoucnost lidstva, když bychom se dále nerozmnožovali. "Děti jsou největším bohatstvím tohoto světa," napsala na facebook Andrea.

 

 

"Už dlouho jsem neviděla větší nesmysl. Za dvacet let, pokud budete sama, budete si přát vrátit čas a udělat nejkrásnější věc na světě – a to být matkou," přidala se se svým komentářem Alexandra. Další lidé komentovali výrok tím, že kdyby se její matka rozhodla stejně, také by na světě nebyla.

 

Někteří však s názorem feministky souhlasili. "Také jsem se záměrně rozhodla proti dětem a také se mi toto rozhodnutí zdá dobré a správné každý den," napsala Irene.

 

Brunschweigerová šokovala i tím, že požaduje, aby bezdětným ženám byly vypláceny prémie ve výši 500 tisíc eur (přes 12 milionů korun), informoval německý deník Focus.

 

Reagovala i na dotaz novinářů, jak by mohla vykonávat práci učitelky, když by nebyly děti. "Děti mám ráda – zejména mé studenty, ale pokud by žádné nebyly, budu dělat něco jiného, nebo bych měla menší třídu, to by bylo velmi dobré," dodala spisovatelka.

reg TN.cz