neklidná noc

Neuvěřitelné záběry! Bouře do Česka přinesla velké množství blesků. FOTO

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 12.8. 2019 11:06
Téma:

Česko v noci na pondělí zasáhly silné bouřky, které s sebou přinesly skutečně velké množství blesků. Ty zaznamenaly i desítky lidí z České republiky a také webkamery Českého hydrometeorologického ústavu.

Přes velkou část území Čech se v noci na pondělí přehnal bouřkový systém, který byl bleskově velmi aktivní. Systém postupoval z Bavorska přes jihozápadní a střední Čechy až do severovýchodních, kde následně zeslábl.

 

"Dnešní noční podívaná z plzeňské stanice na Mikulce byla luxusní," popisuje Český hydrometeorologický ústav na sociálních sítích a přikládá fotografii úžasného blesku, který zachytila webkamera.

 

Podařilo se vám bouři zaznamenat? Zachytili jste blesky na fotografii či videu? Své záběry můžete posílat na email zpravy@nova.cz nebo na profil TN.cz na facebooku.

Podívejte se na reportáž:

 

 

Podobně úspěšné pozorování blesků hlásí i další desítky lidí z celých Čech, kteří sdílí stále další úžasné fotografie zachycující bleskovou aktivitu.

 

 

Do Česka se mají přihnat bouřky i během pondělí, zasáhnout by měly zejména východ naší republiky. Meteorologové kvůli hrozícím bouřím vydali výstrahu.

 

GALERIE: Bouře s výraznou bleskovou aktivitou nad Českem

1
/
10
Zdroj: Český hydrometeorologický ústav
Blesk v Plzni - stanice na Mikulce

 

Související témata:
TN.cz