byl to záměr?

Pilot boeingu před sestřelením uhnul z obvyklé trasy! Proč?

Trasa letu MH17
Zdroj: Twitter
Téma:

Při vyšetřování sestřelení letadla malajsijských aerolinek vychází na povrch další skutečnosti. Podle ruského vojenského experta změnil pilot osudného letu na poslení chvíli kurs letadla do oblasti ovládané rebely.

Pilot měl údajně vysílačkou zahlásit na řídící věž, že se "cítí nejistý" přeletem přes ukrajinu a fatálně změnil kurs do nepřátelského území, tvrdí Igor Sutjagin, letecký expert. Podle něj sestřelila boeing protiletadlová obrana rebelů z východní ukrajiny poté, co si letadlo spletla se zásobovacím letadlem ukrajinské vlády.

 

Zápisy také ukazují, že pilot letěl ve větší výšce, než bylo třeba. Zatímco za normálních okolností letí letadlo v této oblasti ve výšce asi 10 060 metrů, tentokrát letělo v přibližně 10 700 metrech.
 

 

Podívejte se na reportážní blok TV Nova o situaci na Ukrajině:
 


 

 

Ze záznamů z webových stránek FlightRadar24 letěly lety v deseti předchozích případech jinou letovou trasou, než osudný MH17. Proč ta změna trasy? Drobné odchylky od koridoru jsou možné, nicméně pokud jsou údaje pravdivé, šlo by o relativně velkou "odbočku" z trasy.

 


Let MH17 se zřítil ve čtvrtek nedaleko obce Grabovo a z jeho sestřelení se navzájem obviňují ukrajinské úřady a ruští separatisté. Na palubě malajsijského stroje, který letěl z Amsterodamu do Kuala Lumpuru, zahynulo 298 lidí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Celebrity se vyjadřují ke spadlému letadlu: Nemůžu uvěřit, že se to stalo, píše Jandová

Tragická smrt zpěvačky Rivera: Spadlo s ní letadlo, zanechala po sobě pět dětí!

Související témata:
TN.cz