GALERIE A VIDEO bydlení budoucnosti

Nový a levný dům za 24 hodin? 3D tiskárna ho zvládne vytisknout!

Téma:

S příchodem 3D tiskáren začali lidé tlačit skutečně všechno. Nyní se ruská firma zaměřila i na stavby. Vytiskla rodinný dům za neuvěřitelných 24 hodin. Překvapí vás i nízká cena!

Vytisknutý dům je velký 37 metrů čtverečních. Všechny části obydlí, včetně zdí, byly vytištěny ze směsi betonu za jeden den. Okenní rámy, nátěr a nábytek byly přidány až později. Dům stál v přepočtu 10 tisíc dolarů, tedy bezmála 260 000 korun.

 

Žlutý domeček vytiskla firma Apis Cor. Stavba se skládá z předsíně, ložnice, obývacího pokoje a kuchyně. I když ho tiskárna vytiskla velmi rychle, vydrží stát údajně až 175 let.

 

GALERIE: Dům z 3D tiskárny

1
/
9
Zdroj: apis-cor.com
Dům z 3D - 1

 

Zatím se jedná o prototyp, ale firma má opravdu velké plány. "Chceme změnit pohled veřejnosti na to, že nelze postavit budovu rychle a současně zajistit její efektivitu a spolehlivost. Naším cílem je stát se největší mezinárodní stavební společností nabízející řešení problémů s ubytováním po celé zeměkouli," řekla Nikita Chen-yun-tai ze společnosti Apis Cor.

 

 

Podobné výrobě se věnuje napřiklad i firma v Číně. Společnost použila 3D tiskárnu k výstavbě dvoupatrového domu. Podařilo se, ale trvalo to 45 dní.

Související témata:
has TN.cz