BOJ S KORONAVIREM

Odměna zdravotníkům! Za hodinu práce dostanou navíc stovky korun

Podívejte se, jak zvládají boj s Covid-19 čeští zdravotníci
Zdroj: Nemocnice na Bulovce
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 18. 4. 2020
Téma:

Jako poděkování za nasazení v boji proti koronaviru rozeslalo ministerstvo zdravotnictví pokyn pro vyplacení mimořádných odměn zdravotníkům. Pro ně to znamená až několik stovek korun za hodinu navíc, členové odběrového týmu dostanou 1500 korun.

Zdravotníci v první linii boje proti šíření koronaviru si přijdou díky mimořádným odměnám na 100 až 500 korun za hodinu navíc podle míry rizika.

 

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) si kvůli své náročné práci zaslouží obrovské poděkování. “Dal jsem pokyn ředitelům státních nemocnic, na které mám přímý vliv, aby zdravotníkům v první linii vyplatili odměny,“ uvedl.

 

 

Ministerstvo myslelo i na týmy, které v terénu odebírají vzorky od lidí s podezřením na nemoc Covid-19. “Členové odběrových týmů, kteří se při práci setkávají s osobami s podezřením na nákazu, by měli dostat odměnu 1500 korun za hodinu,“ sdělil Vojtěch.

 


Odměny mohou být i vyšší. “Nemocnice samozřejmě můžou přidat i víc. Některé už tak učinily,“ doplnil. V nemocnicích v současnosti leží asi 400 lidí s Covid-19, laboratoře otestovaly více než 160 tisíc vzorků.
 

Praktičtí lékaři mohou nyní předat pacienta na testy jinému lékaři nebo na odběrové místo. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz