KONEC PŘÁTELSTVÍ

"Našel jsem kolegyni v slzách. Surovost je za hranou." vyčetl Klaus Okamurovi

Brabec Martina
Martina Brabec
26.2. 2021 14:54
Téma:

Poslanecká sněmovna jedná v pátek o velmi důležitých věcech jako je pandemický zákon a nouzový stav. Přesto si poslanci našli u pultíku čas i na vyřizování osobních věcí. Václav Klaus ml. (Trikolóra) se obul do Tomia Okamury (SPD), který prý rozplakal jeho kolegyni.

Tomio Okamura podle Václava Klause ml. rozplakal jeho kolegyni Terezu Hyťhovou (Trikolóra) a měl by to řešit mandátový a imunitní výbor. 

 

"Jakožto předseda Trikolóry a muž se musím zastat své kolegyně. V 11:10 tady pan Okamura sprostě řval na naší kolegyni Terezu Hyťhovou, zakazoval svojí spolustranici, aby se s ní bavila a když jsem přišel do Sněmovny tak jsem ji našel v slzách. Myslím si, že surovost vůči ženám je za hranou občanského soužití a myslím, že se tím má zabývat mandátový a imunitní výbor,"  řekl Klaus. 

 

Ve své řeči se předseda Trikolóry nevyhnul ani rasistické narážce. "Jestliže v nějakých asijských kulturách je běžný svérázný přístup k ženám, tak bych Vás rád Vašim prostřednictvím vyzval, že tady jste v České republice a chovejte se podle toho. Děkuju vám," zakončil poslanec.   

 

 

Proti tomu se ovšem ohradil Okamura.  "Já jsem s paní poslankyní Hyťhovou dnes vůbec nemluvil ani jsem se na ni nepodíval. Mluvil jsem pouze s naší poslankyní Maříkovou, takže by bylo dobré, abyste si přestal vymýšlet a přímo lhát. Já tohleto vůbec nechápu," bránil se Okamura. 

 

Klaus na to  zaregoval tak, že nejlepší bude když to projedná mandátový a imunitní výbor. "Záminka údajně byla, že paní Hyťhová napsala na sociální sítě, že jste lhal ve sněmovně o tom že jste jediní, kteří nepodporují pandemický zákon," dodal Klaus.

 

Celou věc ukončil až poslanec Radim Fiala (SPD). "Já nevím o co se tady pan Klaus snaží. V takové složité situaci, kdy probíráme poměrně důležité materiály, si tady vyřizuje svoje osobní emoce. Myslím, že to není na místě. Pojďme se vrátit k projednávanému programu," řekl Fiala. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz