Batizovce na Slovensku

Slovenské rodině se zjevil Ježíš na sporáku! Skoro jim zničil život

Téma:

Nečekané pokračování má příběh obyvatel romské osady v Batizovcích u Popradu, kterým se na dveřích sporáku údajně zjevil Ježíš. Dvířka trouby jim nejdříve zabavil starosta, když jim je ale vrátil, po čase mu je majitelé přinesli sami. Kvůli davu modlících totiž nemohli v domě normálně žít. Když jim jeden věřící navíc řekl, že nejde o zjevení Ježíše ale Satana, báli se do domu i vkročit.

Když při pečení Irena Pačajová zjistila, že na dveřích trouby je úkaz, který nápadně připomíná tvář Ježíše Krista, stalo se z její kuchyně improvizované poutní místo. Lidé z celého okolí se do domu Pačajových chodili modlit.

 

"Ze začátku měli radost, pak ale nastali starosti. Každý si z nich dělal srandu, tak za mnou přišel Ivan a říkal mi ´Gabo, už mě toho zbav, už nemůžu dál fungovat. Všichni se mi vysmívají a já už chci žít normálně, jako jsem žil předtím´," řekl TV Markíza starosta obce Gabriel Bodnár.

 

On sám přitom před lety dveře z trouby osadníkům zabavil. Argumentoval tím, že farář místním vzkázal, že jestli se chtějí modlit, ať chodí do kostela. Jeho slova moc na úrodnou půdu nepadla. Starosta se také bál, že by se místní pokusili dvířka od trouby zpeněžit. Ale nakonec Pačajovým dveře vrátil.

 

Z jejich domku bylo poutní místo a věřící si u Pačajových podávali dveře. "Ve dne v noci sem chodili a zapalovali svíčky. Nemohla jsem se věnovat rodině, nemohla jsem ani vařit," stěžuje si Irena Pačajová.

 

 

Jeden z věřících ale na dvířkách trouby viděl jiné zjevení. "Že to prý není Ježíš, ale že je to ďábel," prozradil Ivan Pačaj, co mu známý na zjevení řekl. "Ďábel, co já vím, tak ten je rohatý," nesouhlasí ale Pačaj. Do domu se ale podle televize Markíza báli jeho obyvatelé i chodit.

 

Církev se ani nechystala jev na troubě zkoumat. Dvířka tak skončila ve starostově trezoru na obecním úřadě. "Já to vidím tak, že starosta má jednat v blaho všech občanů. Tak jsem to vzal do svých rukou, vyměnil jsem sporák za sporák a dal jsem jim ten, který má sloužit k tomu, k čemu sporák má sloužit," vysvětlil Bodnár.

 

 

Teď se pro změnu netrhnou dveře na obecním úřadu. Starostu totiž chodí místní kontrolovat, jestli dveře od trouby neprodal. "Chodí se podívat, slyší uštěpačné řeči, tak přijdou: ´Starosto, tys to prý prodal! Pojď nám to ukázat´," dodal Bodnár.

 

Pačejovi jsou rádi, že od davů věřících mají pokoj. Vzkazují jim, že jestli se chtějí pomodlit, ať jdou do kostela nebo ke starostovi, ale že oni ze své kuchyně kapli mít nechtějí.

vbo TN.cz